The Veronicas - životopis

6. února 2009 v 20:42 | Elinka |  The Veronicas
The Veronicas

Datum založení: 2005

Členové:
Lisa Marie Origliasso (zpěv)

Jessica Origliasso (zpěv)
The Veronicas je australská dívčí skupina vedená identickými dvojčaty jménem Lisa Marie Origliasso a Jessica Louise Origliasso (narozené 25. prosince 1984 v Brisbane).

Narodily se italsko-sicilským rodičům, vyrůstaly v Albany Creek (severozápad od Brisbane, Austrálie), kde navštěvovaly "Ferny Grove State High School" a "Wavell State High School". Už v ranném věku našly zalíbení ve vystupování a zúčastňovaly se pořadů v televizi.

Debutové album Veronicas s názvem The secret life of… vyšlo v Austrálii 17. října 2005 se 7. místem v "ARIA Album Chart". Od té doby dosáhlo až na 2. místo a stalo se 4x platinové - díky úspěchu alba bylo v Austrálii vydáno 5 singlů.

The secret life of… strávilo rok v "ARIA Album chart", aniž by opustilo první čtyřicítku. V září 2006 bylo abum nominované pro 3 ceny ARIA a to v kategorii: "Nejlepší vydaný pop", "Nejvíce prodávané album" a "Nejlepší průlomové album". Veronicas si odnesly cenu za "Nejlepší vydaný pop", ale ostatní dvě ceny obdržel někdo jiný z nominovaných. Ve stejný večer také vystoupily se svým 2. singlem "Everything I´m Not".

Album bylo vydané v USA 14. února 2006 a debutovalo na 133. místě v "Billboard" a na 3. na "Billboard Top Heatseekers Chart" - pouze 2 singly vyšly v USA.

Nový singl Hook Me Up z jejich 2. alba byl přidán do australských rádií 27. srpna 2007. Hook Me Up produkoval Greg Wells (Timbaland, Mika, OneRepublic). Stejnojmenné album vyšlo 3.10.2007 a obsahuje 12 písní. Album bylo možné na internetu získat 3 dny před jeho oficiálním vydáním. Untouched, 2. sing z alba, byl v obhodech a na internetu 8. prosince 2007.

Hook Me Up vychází v USA až v srpnu 2008, v tomto období vyrážejí the Veronicas na turné s americkou kapelou Jonas Brothers! Lis a Jess se sice narodily v Brisbane, ale nyní žijí v Los Angeles, v Kalifornii ve Spojených státech.

V České republice nejsou zatím tolik známe, neznámější song "4ever" je hrán občas v rádiích, video "When It All Fallls Apart" bylo dokonce v hitparádě T-Music, bohužel ale nepostoupilo do dalšího kola. Určitě si ale zaslouží větší pozornost!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni že si tu byl/a!!!

Klikni!!! 100% (567)

Komentáře

1 Steffen Steffen | E-mail | Web | 24. října 2011 v 17:12 | Reagovat

Pěkný....

2 Katka Katka | 30. srpna 2013 v 10:05 | Reagovat

Která, je která? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama